Najnowsze posty na Forum
Z kategorii:

Wbrew powszechnej opinii na temat rejestracji stron internetowych jako "prasy" w sądzie, która rzekomo jest obowiązkowa okazuje się nie prawdziwa. Ale czy fałszywa ? No właśnie też nie … a wszystko zależy od sądów które interpretują prawo jak im się podoba ponieważ, prawo prasowe nie jest jednoznacznie określone i powstają spory w tej sprawie. Dlatego aby nie doprowadzić do tego że sąd będzie decydował o tym czy kogoś skazać za brak rejestracji czy też puścić go wolno, nowelizacja prawa prasowego jest nieodzowna !
Ponieważ prawo nie powinno być do interpretowania tylko do czytania i jego przestrzegania !

Sprostowanie by mtfk przez mtfkmtfk, 04 Sep 2007 17:50

Moim zdaniem nie należy całkowicie "wykreślać" możliwości rejestracji stron www jako czasopisma lub dzienniki, ale należy zapis sformułować tak aby rejestracja taka nie była obowiązkowa czyli tylko dla zainteresowanych. Ewentualnie stworzyć dodatkowy termin prócz czasopismo/dziennik dla serwisów internetowych pokroju blogi (np. termin: blog =:) ) i wtedy ewentualnie na właścicieli takich dobrowolnie zarejestrowanych serwisów nałożyć jakieś prawa i obowiązki tak jak to jest obecnie na dziennikarzy, redaktorów etc…
Oczywiście te prawa i obowiązki na redaktorów/dziennikarzy powinny być odpowiedni dostosowane do pełnionych funkcji.

Jeżeli chodzi o wymóg składania kopi swojego dziennika, czasopisma do biblioteki najlepszym sposobem aby to zaszczepić w odpowiednikach prasy internetowej, jest stworzenie serwisu który po rejestracji strony www jako prasa dostaje adresik i robi jego kopie automatycznie tak żeby autor nie musiał się o to martwić. Działało by to na zasadzie takich jak do tej pory "nie legalnie" działa google czyli robocik wchodzi kopiuje i umieszcza na serwerze. Co do przetrzymywania kopii można by było to jakoś uregulować. Moim zdaniem najważniejsza jest jak najaktualniejsza kopia czyli np. w takiej wikipedii kopie były by co jakiś czas nadpisywane. A na takim onecie przecież i tak nie są kasowane stare artykuły to kopia była by tylko uaktualniana ponieważ treść starych artykułów się nie zmienia tylko dochodzą nowe.

Rejestracja stron www przez mtfkmtfk, 04 Sep 2007 15:25
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License